Wpis

środa, 09 listopada 2011

Nowa mutacja "klątwy Moonlight"

 

W świecie seriali nastała nowa moda na łączenie głównych bohaterów tylko po to aby ich zaraz rozdzielić. Serial po takim zabiegu traci całe napięcie a fani przeżywają ogromną frustrację.

Olivia Dunham i Peter Bishop (Fringe) przeżyli chyba najbardziej spektakularne rozstanie, scenarzyści po prostu wymazali Petera z serialowej rzeczywistości. Peter przestał istnieć, zarówno fizycznie jak i we wspomnieniach głównej bohaterki. Teraz odradza się na nowo a my po raz kolejny przeżyjemy ich love story. Trzecie z rzędu - po prawdziwej i alternatywnej Oliwii.

Producenci raczej na pewno oglądali "Zakochanego bez pamięci", ale czy powinni byli iść tak daleko? Niekoniecznie. Chaos, niejasność, brak logiki. Czuję się po tym gwałcie psychicznym naprawdę zawiedziona.

fringe  fringe

 

Lost Girl, czyli produkcja stacji Showcase, również trzyma poziom w kreatywnych rozstaniach. Główny bohater w ostatnim odcinku pierwszego sezonu traci zainteresowanie główną bohaterką a co za tym idzie ja tracę zainteresowanie sezonem drugim.

To co było w tym serialu najciekawsze to magnetyzm i zwierzęce pożądanie. Bo (Anna Silk) - mityczna istota żywiącą się energią seksualną i Dyson (Kris Holden-Ried) wilkołak, tworzyli jedną z najciekawszych seksualnie par w całej historii seriali.

Bez tego napięcia, w serialu nie pozostało nic godnego uwagi, niestety.

lost girl

 

Pamiętniki Wampirów - kolejny fenomen rozpadu związku. Elena i Stefan byli parą przez dwa sezony, w trzecim w dramatycznych okolicznościach przestali. Nie mam pojęcia jakim sposobem do siebie wrócą ale z pewnością im się to uda.

Młode filmowe i serialowe dziewczęta mają w zwyczaju wybaczać absolutnie wszystko ich krwiopijczym chłopakom. Elena podobnie jak twilightowa Bella nie widzi problemu w serii morderstw jakich dokonał Stefan, "on nie jest sobą" to najczęściej wypowiadane zdanie trzeciego sezonu.

Nie liczy się działanie, tylko motywy. Aż strach pomyśleć jakie będzie nowe pokolenie kobiet wychowanych na tego rodzaju filmografii :)

PAMIĘTNIKI WAMPIRÓW

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
seryjni
Czas publikacji:
środa, 09 listopada 2011 00:36

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

  • sparrhawk napisał(a) komentarz datowany na 2011/11/10 09:34:30:

    Chyba o Moonlighting chodziło.

Dodaj komentarz

Zakładki

  • Tu seryjni mordercy zabijają mój czas:

Kanał informacyjny